8.7 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Halim Tolaj varroset nesër

Halim Tolaj luftëtar i orëve të para të UÇK-së nga Prejlepi i Deçanit i cili ndërroi jetë sot, do të varroset nesër në ora 13:00 në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep.

Fillimisht komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së po nesër nga ora 11:00 ,në Sallën e Asamblesë Komunale do të organizojnë Mbledhje Komemorative në kujtim të jetës dhe veprës se Halim Tolajt, personalitetit të palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për Lirinë e Atdheut.”-thuhet në njoftimim zyrtar të Komunës së Deçanit.

Për ndarjen nga jeta të Halim Tolajt ka ngushëlluar edhe kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë i kryeministrit Haradinaj:

“Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtari ynë Halim Tolaj. Tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e Atdheut. Pusho i qetë Komandant. Do të kujtohesh ndër breza!”- shkruan Haradinaj në facebook. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...