0.4 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Halimi: Patriotizmi i shtirur i Kurtit nuk mund të përdoret më për të strehuar krimin e organizuar e korrupsionin

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se patriotizmi i “shtirur” i kryeministrit Albin Kurti nuk mund të përdoret më për të strehuar krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Këtë reagim Halimi e ka bërë pas aksionit të sotëm të Policisë dhe Prokurorisë në MTI dhe në lokalin “Bukë e Zemër” të Ridvan Muharremit.

Ajo ka thënë se qytetarët mund të mashtrohen një herë por jo më shumë.

Reagimi i plotë:

Patriotizmi i shtirur i Albin Kurtit nuk mund të përdoret më për të strehuar krimin e organizuar e korrupsionin. Kryeministri është përgjegjës për sanksionet, drogën e krimin e organizuar në qeverisjen e tij.

Qytetarët mund të mashtrohen njëherë, por jo më!

Gjendja në të cilën e ka sjellë vendin, i paprecedent. Nëse vazhdohet më këtë udhëheqje, në arenën ndërkombëtare Kosova do të prezantohet vetëm në kronika të zeza!

Patriotizëm është të mos dëmtohet vendi. Kosova dhe qytetarët meritojnë më mirë!

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...