29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Hamza: Përshëndes çdo veprim për shtrirjen e sovranitetit në Veri

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se mbështet çdo vepri për shtrirjen e sovranitetit në veri.

Ai  ka thënë se ka mbështetur edhe subjektet e tjera politike kur janë përpjekur në shtrirjen e sovranitetit në veri të vendit. Megjithatë, ai tha se ka rëndësi mënyra dhe koha, duke përmendur koordinimin me bashkësinë ndërkombëtare.

“Gjithçka çfarë është në funksion të rendit e ligjit unë e përkrah. E mbështes. Unë besoj që e kam përkrah edhe subjektet e tjera politike aty ku është vepruar në mbrojtje të sovraniteit, tërësisë territoriale, rendit dhe ligjit”.

“Mirpo, mënyra dhe koha e bashkërendimi me partnerët ndërkombëtarë kish me ndodh ndryshe, sepse për veprime të caktuara kemi bërë dëme që e kanë koston e madhe për vendin”, ka deklaruar Hamza./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...