5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Hapet Panairi “EXPOKOS 2019”

Është hapur Panairi “EXPOKOS 2019”, organizuar nga kompania CEO. Panairi përqendrohet në sektorin e energjisë dhe të ndërtimit. Fillimisht odat kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi.

Bekim Kastrati, nga Oda Britanike në Kosovë, tha se kanë pas bashkëpunim të mirë me biznese kosovare dhe ky memorandum është vetëm formalizmi i një marrëveshjeje.

Nagip Fejzi, nga Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, tha se e mbështet këtë panair, por u shpreh i pakënaqur me mungesën e përfaqësuesve të vendit dhe liderët politik.

Ai tha se pa biznese nuk mund të ketë zhvillim ekonomik dhe për këtë ai fton që liderët dhe bizneset tjera të përkrahin bizneset shqiptare.

Drejtori i Kompanisë CEO, Bekim Xhafa, tha sepo nënshkruhet një memorandum bashkëpunimi me shoqata të bizneseve dhe disa prej Odave Ekonomike në Kosovë në mënyrë që të vazhdoj dhe të forcohen lidhjet mes bizneseve.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...