31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Hapet parku i ri në Drenoc të Prishtinës

Parku i ri në Drenoc të Prishtinës nga sot është i disponueshëm për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Ky park përmban shtigje për ecje zona të ndryshme për piknik, mobilarë për pushim, kënd lojërash për fëmijë dhe hapësira fitnesi për aktivitete të ndryshme.

Komuna e Prishtinës po ashtu njofton se ky park ka zona të gjelbra dhe mbjellje me drunj dekorativ dhe frutorë, të cilët do të krijojnë biodiversitet në këtë pjesë të kryeqytetit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...