29.6 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Hapet sot aksi rrugor Thumanë-Kashar në Shqipëri

Të dielën, duke filluar nga ora 19:00 do të hapet aksi rrugor Thumanë-Kashar në Shqipëri.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama teksa ka ndarë pamjet me dron nga rruga e përfunduar, ka shkruar në Facebook se ky aks rrugor do t’u shërbejë të gjithëve dhe turizmit.

“…dhe me këtë fluturim mbi Thumanë-Kashar për të shijuar atë që është ndërtuar në tokë, një aks rrugor që na shërben të gjithëve dhe zhvillimit të mëtejshëm të turizmit duke qenë i aksesueshëm për të gjithë nga sot prej orës 19:00, ju uroj të diel të mbarë”, ka shkruar Rama në Facebook. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...