17.3 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Hapi derën e urgjencës së aeroplanit që po ateronte në Korenë e Jugut, pamjet në bord tregojnë momentin shqetësues

Një burrë është arrestuar, pasi hapi derën e urgjencës gjatë një fluturimi të Asiana Airlines, teksa aeroplani po ateronte në Korenë e Jugut.

Të gjithë 194 pasagjerët i mbijetuan fluturimit, me aeroplanin që ateroi me sukses në Aeroportin Ndërkombëtar Daegu, por me derën ende të hapur.

Gjysma e një pjese të pasagjerësh patën probleme me frymëmarrjen dhe u dërguan në spital, raportuan mediet lokale.

I dyshuari, një burrë rreth të 30-ave, u arrestua pas aterimit të aeroplanit, tha agjencia e lajmeve Yonhap.

Fluturimi OZ8124 ishte nisur nga ishulli Jeju të premten në mëngjes (koha lokale).

Se kur ndodhi saktësisht incidenti mbetet e paqartë, por dera e aeroplanit u hap afër fundit të fluturimit rreth orës 12:45 me orë lokale, raportuan mediat koreano-jugore.

Një video e ndarë në rrjetet sociale tregon derën e hapur në një pjesë të aeroplanit derisa era e fortë prek pasagjerët e ulur.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...