15 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

Hapja e urës mbi Ibër: E mirëpritur në Jug e kundërshtuar në Veri

Çështja e hapjes së urës mbi lumin Ibër është rikthyer sërish në diskutim në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut.

 Qytetarët, shqiptarë dhe serbë, kanë mendime të ndryshme sa i takon hapjes, megjithatë zbatimi i këtij vendimi mbetet në përgjegjësinë e institucioneve qendrore në Prishtinë.

Për trafik në Mitrovicë, janë përdorur ura të tjera./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...