0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Haradinaj e ndjek ndeshjen me Ramiz Lladrovcin: Sportiv në fushë, mikpritës jashtë saj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka shkruar në Facebook se është duke e shikuar ndeshjen Kosova vs Izrael, që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Ndeshja është e vlefshme në kuadër të kualifikimeve për “Kampionatin Evropian 2024”.

Haradinaj ka uruar për fitoren e dardanëve, si dhe mikpritje për mysafirët

”Uroj të jetë një lojë e bukur sot mes Kosovës dhe Izraelit në Stadiumin “Fadil Vokrri”, dhe një fitore të djemve tanë Dardanë! Le të tregojmë shpirtin sportiv në fushë e mikpritës jashtë saj! Forca Kosovë”, ka shkruar Haradinaj.

Kjo ndeshje ishte paraparë të zhvillohej muajin e kaluar, por ishte shtyrë për shkak të luftës në Lindjen e Mesme.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...