8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Haradinaj: Kosova humbi një mik të madh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vdekjes së ish-ministrit gjerman.

Haradinja ka thënë se Gjermania e humbi sot një nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, derisa Kosova një mik të madh.

Postimi i plotë:

Gjermania e humbi sot nje nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, Klaus Kinkel, derisa Kosova një mik të madh.

Kinkel i dha zë të drejtës së Kosovës për liri dhe pavarësi dhe shqiptarëve përkrahje të parezervë për rrugën europiane.

Ngushëllime për familjen dhe shtetin gjerman për këtë humbje!

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...