18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Haradinaj kujton 83 vjetorin e lindjes së Adem Demaçit

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kujtuar 83-vjetorin e lindjes së veprimtarit Adem Demaçi.

Haradinaj e ka quajtur Demaçin kolos të lëvizjes së shqiptarëve të Kosovës për liri.

Postimi i Haradinajt

Në kujtim të 83-vjetorit të lindjes së kolosit të lëvizjes së shqiptarëve të Kosovës për liri, Adem Demaçit, që iu bë zëdhënës kohës dhe brezit të tij, shpreh konsideratën e thellë për rrugëtimin e tij jetësor në shërbim të atdheut. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...