14.1 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Haradinaj kujton Betejen e Koshares me vargjet e komandatit të rënë Agim Ramadanit

Sot bëhën 21 vjet nga dita e Epopesë së Koshares, një prej betejave më të njohura mes forcave shqiptare dhe forcave serbe në vitin 1999.
Këtë datë, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar me vargjet e njohura të heroit Agim Ramadani.

Haradinaj ka theksuar se përgjithmonë do t’i jetë mirënjohës kontributit të luftëtarëve të lirisë dhe i përulur para sakrificës së dëshmorëve të kombit.

Haradinaj shkruan:

“Mu shterrshin sytë nëse pushoj
Lirinë tënde me ëndërrue
Mallkue qoftë gjaku im
Nëse m’vrasin pa luftue”

Me vargjet e Agim Ramadanit, kujtojmë Epopenë e Koshares.
Përgjithmonë mirënjohës kontributit të luftëtarëve të lirisë dhe të përulur para sakrificës së Dëshmorëve të Kombit.
Kosharja, krenaria jonë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...