9.5 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Haradinaj kujton heroin Yll Morina: Ishte frymëzim për shumë të rinj e të reja të Gjakovës në luftën kundër armikut

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroin Yll Morina, për të cilin tha se ai ishte frymëzim për shumë të rinj e të reja të Gjakovës të cilët u bashkuan në luftë kundër armikut dhe e çuan deri në fund dëshirën e popullit për liri.

“Duke u radhitur ndër të parët në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Yll Morina shpejt u bë frymëzim për shumë të rinj e të reja të Gjakovës të cilët u bashkuan në luftë kundër armikut dhe e çuan deri në fund dëshirën e popullit për liri.

Yllin do ta kujtojmë gjithmonë për trimërinë dhe guximin e tij!

Lavdi përjetë”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...