15.8 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Haradinaj kujton Komandant Drinin: Ai zë vend të rëndësishëm në historinë e lavdishme të UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar Ekrem Rexhën-Komandant Drini, në 24-vjetorin e ndarjes nga jeta.

Haradinaj ka thënë se Komandant Drini ka zënë vend të rëndësishëm në historinë e lavdishme të UÇK-së.

“Sot në 24-vjetorin e ndarjes nga jeta kujtojmë Ekrem Rexhën – Komandant Drini, që me plot meritë, ka zënë vend të rëndësishëm në historinë e lavdishme të UÇK-së, bashkë me komandantët e ushtarët më heroikë që pati Kosova”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka kujtuar po ashtu edhe ngjarjet e 8 marsit të 1999-së në fshatrat Kashicë, Staradran dhe Terstenik.

“8 maji na kthen në kujtesë vitin 1999, motrat dhe vëllezërit e fshatrave; Kashicë, Staradran dhe Terstenik, që me sakrificën e tyre u bënë gurthemel i shtetit që e gëzojmë sot. Të rënët në këtë tokë janë dëshmi se sa e shtrenjtë është liria dhe ata do të jetojnë në kujtesën e popullit gjithmonë.

Lavdi të gjithë martirëve dhe dëshmorëve të Kosovës!”, është shprehur Haradinaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...