20.2 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Haradinaj kujton të rënët e Batalionit Gardist “Shkëlzen Haradinaj”

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot të rënët e Batalionit Gardist “Shkëlzen Haradinaj” në 24-vjetorin e rënies.

Haradinaj ka thënë se ata kanë rënë duke u bërë mburojë për ushtarët e plagosur në betejë.

“Në Gllogjan dhe Kodrali, në nderim dhe respekt për Batalionin Gardist “Shkëlzen Haradinaj” dhe 16 trimave të kësaj njësie që dhanë jetën para 24 vitesh, të udhëhequr nga Komandanti Avdyl Mushkolaj. Ata ranë duke u bërë mburojë për ushtarët e plagosur në betejë”, ka thënë Haradinaj.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...