26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Haradinaj: Kurti kryeministër i dobët, e pabesueshme ku ka mbërri politika e tij trushpëlarëse

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka akuzuar kryeministrin albin Kurti për mashtrim, teksa e ka cilësuar si njeri të poshtër

Në një postim në rrjetin social Facebook, Haradinaj ka shkruar se Kurti çdo ditë po dëshmon se është kryeministër i dobët dhe njeri i poshtër.

“Me krenari dhe me lëvdata e ka pas shkelë kontratën me Contour Global (Ministrja e tij i ka dërgu letër dhe ia ka ndërprerë përkrahjen) e me faqe të zezë përgjegjësinë për dëmshpërblim po e heqë prej vetes. E pabesueshme ku ka mbërri logjika e politikës trushpërlarëse e Kurtit”, ka shkruar Haradinaj.

Sipas ish-kryeministrit të Kosovës, Kurti e la vendin edhe pa 500 MW energji, ku që nga viti 2023 do t’i përfitonte Kosova me çmim prej 83€ e në ndërkohë ka blerë energji deri në 600€ e qytetarit të shkretë jo një por dy herë ia ka rritë çmimin e energjisë.

“Kjo është politika e mashtruesit Albin Kurti. E gjuan gurin, e vjedh popullin dhe në mënyrën më të poshtër e fsheh dorën”, ka shkruar Haradinaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...