16.7 C
Pec
E premte, 12 Gusht, 2022

Haradinaj me veteranët kroatë në 27-vjetorin e operacionit Oluja: Kënaqësi të jesh me njerëzit që mposhtën ushtrinë e Millosheviqit

Ish-komandanti i Dukagjinit, Gjeneral Daut Haradinaj bashkë me ish-Komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, si dhe të luftës në Kroaci, Agim Çeku, po qëndrojnë sot në këtë shtet me rastin e 27-vjetorit të fillimit të Operacionit “Oluja”.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Sot në Knin të Kroacisë, aty ku para 27 viteve filloi operacioni “Oluja”. Ndjenjë e veçantë të jesh prezent bashkë me njerëzit që e mposhtën ushtrinë e Millosheviqit”, ka shkruar Haradinaj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...