32.1 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Haradinaj: Muharrem Rrahmani tërë jetën ia kushtoi lirisë së Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e heroit të kombit, Agron Rrahmani pas ndarjes nga jeta të babait të tij, Muharrem Rrahmani.

Haradinaj ka thënë se Muharrem Rrahmani ishte shembulli i burrit shqiptar që tërë jetën ia kushtoi lirisë së Kosovës.

“Baci Muharrem nuk ishte vetëm babai i Heroit Agron Rrahmani. Ai ishte shembulli i burrit shqiptar që tërë jetën ia kushtoi lirisë së vendit, me të gjitha forcat, deri në frymën e fundit. Ishte njeri shumë i dashur për të gjithë, mikpritës e bujar. Dhembjen po e ndajmë së bashku me familjen Rrahmani dhe të gjithë ata që e kanë njohur.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!”, ka thënë Haradinaj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...