3.9 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Haradinaj: Në planin evropian nuk parashihet të negociohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së Ramush Haradianj ka thënë  se plani evropian është i mirë për Kosovën pasi që nuk negociohet integriteti territorial i Kosovës.

“Pra nuk negociohen territori e as kufijtë, nuk negociohet sovraniteti ynë pra nuk pushtet dikush tjetër brenda pushtetit tonë dhe nuk negociohet Kushtetuta jonë”, tha Haradinaj në një intervistë për RTV21/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...