20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Haradinaj në takim me këshilltarët politik të Angela Merkel

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në këto momente është duke mbajtur takim me këshilltarët politik të kancelarës Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker.

Takimi është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Kujtojmë, se në Kosovë të shtunën solli mesazhe edhe zyrtari i lartë amerikan, David Hale, i cili ftoi liderët e Kosovës që të flasin me një zë, në mënyrë që të fuqizohet roli i Kosovës në dialog. 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...