7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Haradinaj nis vizitën në Gjermani: Mërgata jonë ka krijuar vlerë të shtuar kudo që ata jetojnë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë ka nis vizitën e tij në Gjermani ku do të jetë pjesë e organizimeve dhe punimeve që ky subjekt politik do të bëjë në këtë shtet.

Haradinaj me këtë rast ka realizuar një vizitë në kompaninë ‘Hazrolli’ me pronarë vëllezërit Burim e Selim Hazrolli.

“Në nisje të vizitës në Gjermani kisha kënaqësinë që bashkë me miq e bashkëpunëtorë të vizitojmë kompaninë ‘Hazrolli’, e themeluar nga vëllezërit Burim e Selim Hazrolli. Kjo kompani ka arritur sukses të jashtëzakonshëm me veprimtarinë e saj, duke ofruar shërbime të ndryshme në lëminë e ndërtimtarisë në regjionin e Bajernit në Gjermani”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

Haradinaj ka thënë se mërgata jonë ka krijuar vlerë të shtuar kudo që jetojnë.

“Mërgata jonë ka njerëz të zotë e motivues, që me aktivitetin e tyre sipërmarrës kanë krijuar vlerë të shtuar kudo që ata jetojnë”, ka përfunduar Haradinaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...