20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Haradinaj pas aksidentit tragjik në Baltimore të SHBA-së: Solidarizohemi me të prekurit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Baltimore, në SHBA.

Haradinaj ka thënë se qytetarëte e Kosovës bashkëndjejnë dhe solidarizohen me familjet e të prekurve dhe popullin amerikan.

“Në këto momente lutemi për të gjithë të prekurit nga aksidenti tragjik i shembjes së urës “Francis Scott Key Bridge” në Baltimore, Merilend, ShBA. Qytetarët e Republikës së Kosovës bashkëndjejnë dhe solidarizohen me familjet e të prekurve dhe popullin amerikan nga kjo tragjedi.” /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...