4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Haradinaj pret në takim ambasadorin Hovenier, ia konfirmon mbështetjen për planin franko-gjerman

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në selinë e partisë së tij ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier. Haradinaj ka thënë se në takim ka konfirmuar qëndrimin e AAK-së në përkrahje të planit franko-gjerman.

Ish-kryeministri Haradinaj ka thënë se plani franko-gjerman duhet t’i mundësojë Kosovës rrugën e njohjes nga Serbia, anëtarësimin në NATO dhe organizatat ndërkombëtare.

“ Sot, në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës prita në takim Ambasadorin amerikan në Kosovë, z. Jeffrey Hovenier, me të cilin diskutuam për zhvillimet e fundit në vend.

E falënderova personalisht Ambasadorin Hovenier për angazhimin e tij dhe të ShBA-ve për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës.

E konfirmova qëndrimin e Aleancës në mbështetje të Planit Franko-Gjerman duke theksuar se ky plan duhet që Kosovës t’i mundësojë rrugën e njohjes nga Serbia, anëtarësimin në NATO dhe organizatat tjera ndërkombëtare”, ka shkruar Haradinaj./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...