7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Haradinaj pret në takim Lajçakun

Pas takimit me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është pritur nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në këtë takim, mediat fillimisht janë lejuar të marrin pamje, ndërsa nuk dihet nëse do të ketë deklarim për media.

Kujtojmë, që AAK-ja i ka dhënë përkrahje propozimit evropian për normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Lajçaku një ditë më parë është takuar edhe me kryeministrin Kurti e presidenten Osmani, takime të cilat i ka cilësuar konstruktive në procesin e dialogut.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...