12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Haradinaj : Sulmuesi i Petroviqit të marrë denimin e merituar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka reguar ndaj sulmit të deputetit serb Sllobodan Petroviq.
Në llogarinë e tij në facebook, Haradinajh ka thënë se në emër të Qeverisë së Kosovës, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj deputetit të Kuvendit, Sllobodan Petroviq.

Më tej kryeministrin shtoi se është i I papranueshëm çfarëdo sulmi që cenon mendimin e lirë dhe bindjet politike të kujtdo qoftë.

“Ftoj organet e hetuesisë që të zbardhin rrethanat dhe sulmuesit të marrin dënimin e merituar”, ka shkuar Hardinaj.

Sulmin ndaj Petroviqit thuhet se e bëri Milan Kostiq i cili mbante pozitën e këshilltarit të ish-ministrit të Bujqësisë,Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural të Kosovës, Nenad Rikallo.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...