6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Haradinaj takim me ministrin e Drejtësisë së Danimarkës: Folëm për çështjet që kanë të bëjnë me sundimin e ligjit

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj njofton se ka zhvilluar takim me ministrin e Drejtësisë së Danimarkës, Peter Hummelgaard, me të cilin tha se biseduan për zhvillimet politike në vend dhe çështjet që kanë të bëjnë me sundimin e ligjit.

“Ministrin Hummelgaard e falënderova për rolin konstruktiv të Danimarkës, e cila gjithmonë ka qenë mbështetëse e fuqishme e vendit tonë në proceset euroatlantike dhe në proceset e tjera shtetndërtuese”, thotë Haradinaj./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...