13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Haradinaj thotë se pranon të largohet nga posti i kryeministrit, por nuk e heq taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se nëse SHBA-të, do të kërkojn nga ai të heqë dorë nga posti i kryeministrit, një gjë të tillë do ta bënte pa hezitim por në as një rast nuk do të heqjë e taksën ndaj Serbisë.

Kryeministi i vendit në një intervistë për RTK-n, ka thënë se i beson Amerikës, për territorin e Kosovës, dhe sipas ti rreziku për ndarrjen e territorit të Kosovës nuk vije nga SHBA-të dhe Europa, por nga vet ne.

Haradinaj, ka thënë se aleatët qeveritarë, janë ndarë për të dobësuar postin e tij si kryeministër, kjo nuk kontribon në forcimin e pozicionit të Kosovës. Me këtë rast ai ka ftuar të gjitha partitë politikë në vend të tregojnë unitet për taksën kundër Serbisë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...