10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Haradinaj thotë se Rama dhe Thaçi janë bërë bashkë për idenë e rrezikshme ndaj Kosovës

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke përkrahur presidentin, Hashim Thaçi, rreth çështjes së shkëmbimit të territoreve.

Në një intervistë në RTK, shefi i qeverisë theksoi se Kosova dhe populli i saj nuk do të jenë kurrë anti-amerikan.

“Unë ju kam thënë se nuk kemi nevojë për hapje të kufijve pasi hapet pavarësia e 17 shkurtit. Mendojë që pasojat i kemi përshkak se një pjesë e lidershipit të Kosovës dhe rajonit i ka ofruar shtëpisë së bardhë një marrëveshje për Serbinë. Presidenti Thaçi, kryeministri Rama e ka pëlqy këtë ide për shkëmbimin e territoreve. Është lënë të nënkuptohet në shumë raste se një opsion i tillë është miratu dhe pëlqy nga presidenti Thaçi dhe kryeministri Rama. Unë e kam këshilluar që është retorikë e gabuar sepse merret në qafë një popull i tërë sepse hapen kufijtë dhe s’dihet qysh mshelen”, është shprehur ai.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...