20.1 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Haradinaj viziton “Hardh Fest”-in: Vreshtarët me punën e tyre janë shndërruar në storie suksesi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në festivalin tradicional të vjeljes së rrushit “Hardh Fest”, në Rahovec.

Haradinaj me këtë rast ka falënderuar vreshtarët që me punën e tyre janë shndërruar në storie suksesi.

“Falënderim të posaçëm i shpreha vreshtarëve e veçanërisht afaristit të suksesshëm shqiptaro-amerikan, Rrustem Gecaj, i cili gjithë mundin e jetës së tij e të familjes e ka investuar në Kosovë. Kjo është një dëshmi që bashkëpunimi e investimet e përbashkëta janë storje suksesi që e çojnë vendin përpara”, ka thënë mes tjerash Haradinaj.

Postimi i plotë:

Qyteti i Rahovecit bashkon shumë vlera dhe ato vlera na bëjnë krenarë si shqiptarë. Në kohën e perpjekjeve per liri, Rahoveci ka kryer provimin më të vështirë të asaj kohe, angazhimin, sakrificën e luftën për liri. Ky qytet atdheut i dha shumë dëshmorë e martirë. Po ashtu, në periudhën e shtetndërtimit, me kontributin në zhvillim ekonomik ka dhënë mjaft dëshmi se sa i rëndësishëm është ky qytet dhe njerëzit e tij për Kosovën.

Gjatë fjalës sime në festivalin tradicional të vjeljes së rrushit “Hardh Fest” falënderim të posaçëm i shpreha vreshtarëve e veçanërisht afaristit të suksesshëm shqiptaro-amerikan, Rrustem Gecaj, i cili gjithë mundin e jetës së tij e të familjes e ka investuar në Kosovë. Kjo është një dëshmi që bashkëpunimi e investimet e përbashkëta janë storje suksesi që e çojnë vendin përpara.

Po ashtu theksova që si Kosovë, i kemi disa synime pa të cilat do ta kemi vështirë ta zhvillojmë çdo sektor të vendit. Synim e kemi anëtarësimin në institucionet euro-atlantike, veçanërisht në NATO. Për ta arritur këtë qëllim, nuk guxojmë të largohemi nga aleatët tanë, por duhet të afrohemi me ta që ta kenë besimin tek ne që bashkërisht t’i arrijmë objektivat. Vreshtarëve, fermerëve dhe afaristëve të Rahovecit, i urova suksese në punën e tyre!/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...