5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Haradinaj: Zotohet për trajtim dinjitoz të kategorive të luftës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim shoqatat e dala nga lufta, Shoqatën e Familjeve të Dëshmorëve, Invdalidëve si dhe Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Haradinaj ka shkruar në facebook, se atyre iu ka theksuar zotimin e Qeverisë për trajtim dinjitoz të këtyre kategorive të luftës.

”Prita sot në takim shoqatat e dala nga lufta, Shoqatën e Familjeve të Dëshmorëve, Invalidëve si dhe Organizatën e Veteranëve të Luftës së UCK-së, ku ritheksova zotimin e Qeverisë së vendit, për trajtim dinjitoz të kategorive të luftës.
Në këtë rrugë do të ecim me kujdes, për t’i ruajtur vlerat e lirisë përmes ligjit!”.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...