12.4 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Haradinaj: Taksa do të mbetet edhe më tutje në fuqi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake do të mbetet edhe më tutje në fuqi.

Sipas tij për t’i rregulluar marrëdhëniet me Serbinë është njohja reciproke ndërmjet dy vendeve. “Jam thellë i bindur se do të rikthehemi në dialog, kërkojë ndihmën për tu kthyer në dialog, por jo me taksën”, tha Haradinaj sot në një konferencë për media pas takimit që pati me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

Kurse kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, tha se dihet qëndrimi i tij për korrigjim të kufirit. “Kosova e 17 shkurtit mbetet e paprekshme”, tha ai.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...