18.5 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Harry Kane i ofroi Real Madridit në një marrëveshje shokuese shkëmbimi

 

Real Madridit i është ofruar shansi për të nënshkruar me Harry Kane në verë dhe kjo mund të përfshijë një marrëveshje shkëmbimi mjaft shokues.

Jamie O’Hara kohët e fundit pretendoi se Tottenham Hotspur do të jetë kandidat për rënie nga liga nëse ata lejojnë golashënuesin më të mirë të largohet nga klubi këtë verë.

Problemi është se Kane po lidhet shumë me një largim nga Londra veriore këtë sezon, me vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale.

29-vjeçari ose duhet të fitojë para këtë verë, të nënshkruajë një marrëveshje të re ose potencialisht të qëndrojë edhe një sezon përpara se të largohet falas.

Sipas Cadena Ser, Realit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me Kane nga një ndërmjetës dhe aktualisht janë duke peshuar opsionet e tyre.

Raportimi shton se ish-ylli i Chelseat, Eden Hazard mund të jetë pjesë e marrëveshjes për të shkuar në anën tjetër, gjë që do të shtonte një nivel polemikash për çdo marrëveshje.

Belgu nuk është shumë i dashur nga tifozët e Spurs, pasi ka luajtur për rivalët londinez Chelsean dhe ishte madje ai që kishte shënuar golin që nuk i lejoi ata të fitonin titullin në vitin 2015, me trofeun që përfundoi te Leicesteri.

Ashtu si Kane, belgu ka edhe një vit të mbetur në marrëveshjen e tij në Bernabeu dhe ai mund të largohet po ashtu në këtë verë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...