20.8 C
Pec
E shtunë, 25 Maj, 2024

Haxhi Krasniqi rikthehet në ring, zbulohet kundërshtari dhe data e meçit

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring.

Krasniqi për kundërshtar do ta ketë portugezin, Jorge Silva.Meçi zhvillohet me datë 4 maj në Augsburg të Gjermanisë.

Krasniqi ka thënë se është i lumtur të rikthehet në ring, pikërisht aty ku jeton prej disa viteve, në periferi të Augsburgut dhe është i bindur se do të dal si fitues.

“Jam shumë i lumtur që lufta ime e radhës do të zhvillohet në Augsburg. Kam disa vite që jetoj në Gersthofen (një periferi e Augsburgut) dhe ndihem shumë rehat këtu.
Kjo është një lojë e qartë në shtëpi për mua por edhe një përgjegjësi e madhe për t’i ofruar tifozëve të mi atë që ata gjithmonë presin nga unë, afër një lufte të fortë në të cilën unë largohem nga ringu si fitues”, ka deklaruar Krasniqi./Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...