15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Haxhiu me përfaqësues nga EULEX dhe ambasadorë të BE-së në Burgun e Sigurisë së Lartë

Në Burgun e Sigurisë së Lartë u realizua një vizitë nga Ministrja e Drejtësisë, ambasadorë të disa shteteve të respektuara, Kryetari i Komunës së Podujevës dhe përfaqësues nga EULEX-i, shkruan Syri.net Kosova.

“Qëllimi i këtij aktiviteti ishte të njihen nga afër me funksionimin dhe shërbimin e këtij institucioni të rëndësishëm të sigurisë së lartë për të burgosurit.
Aktivitetet e tilla me partnerët ndërkombëtarë mbeten tejet të vlefshme në kuadër të bashkëpunimit konkret në një sërë çështjesh në domenin e drejtësisë në Kosovë”, theksohet në njoftim./Njeshi/

© SYRI.net

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...