27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Haxhiu: Prokuroria Speciale të sjellë para drejtësisë ata që kanë kryer krime lufte në Kosovë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka folur për adresimin e krimeve të luftës të kryer nga Serbia në Kosovë.

Haxhiu i bëri thirrje Prokurorisë Speciale që të sjellë para drejtësisë të gjithë ata që kanë kryer krime në vendin tonë.

“Dhe të sjellë drejtësi për viktimat”, tha ajo në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë.

Ajo foli edhe për hapat e ndërmarrë deri më tani nga Qeveria Kurti rreth trajtimin të kësaj çështje. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...