7 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Haxhiu takohet me homologun britanik: U rikonfirmua mbështetja e bashkëpunimin në fushën e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është takuar me homologun e saj britanik, Alex Chalk.

Haxhiu tha se gjatë takimit me Chalk u rikonfirmua mbështetja dhe fuqizimi i bashkëpunimit në fushën e drejtësisë.

Ndërsa, dje, Haxhiu ka takuar edhe kryetaren e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns.

Gjatë takimit, Haxhiu e Kearns, folën për forcimin e sundimit të ligjit, situatën politike dhe për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.\Njeshi\

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...