11.6 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Hazard,me vështërsi u largua nga fusha pas ballafaqimit Malmo – Chelsea.

Futbollisti belg i Chelsit , dhe i përfaqësuesës së Belgjikës, Eden Hazard, pas përfundimit të takimit të mbrëmshëm të Europaligës , me Malmon, si mysafir ku skuadra angleze shënoj fitore 2-1 pati një duel verbal me njërin nga tifozët i cili i kërkoj tia dhuroj fanelën, por ne përshtypje të parë u dukë që ky takim do te jetë një incident dhe kjo vuri ne lëvizje stafin e sigurisë në stadium që edhe qetësuan gjendjen


Hazard, pas takimit ka deklaruar se ishte vetëm një kërkesë për tia dhuruar fanelen një tifozi dhe nuk është ndjerë i rrezikuar në këtë rast.


Ai ka thene se përballja me Malmon, nisi dhe u përmbyll me sukses , kjo fitore ka rëndësi të madhe për skuadrën në veqanti pas asaj humbje të thellë nga Manchester Cityi me rezultat 6:0, në Premier Leaguë javën e kaluar.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...