7 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Haziri shpalos dy kushtet e Kurtit që janë të papranueshme për BE-në

Sipas tij, këto janë në kundërshtim. Haziri pohoi se strukturat paralale janë struktura që nuk njihen nga partnerët ndërkombëtarë, pra nuk ekzistojnë.

Ndërkaq, kushti i dytë është organizimi i shqiptarëve në Kosovën Lindore. Ky është parim i papërballueshëm për ta.

“Reciprociteti dhe çështja e strukturave paralele. Në kundërshtim. Strukturat paralele për partnerët ndërkombëtarë nuk ekzistojnë, ato janë bojkot, struktura që kanë dalë prej institucioneve.

Ne i identifikojmë si struktura të njëjta. Ndërkohë, reciprociteti merr organizimin e shqiptarëve në Kosovën lindore, është poashtu një nga parimet që s’mund e përballon”, tha Haziri./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...