14.7 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Haziri tregon dallimin mes LDK-së dhe VV-së në versionin e tij

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se për dallim nga partia në pushtet, LDK-ja i ka dhënë Kosovës forme, besim dhe shpresë, përcjell Syri.net Kosova

Haziri ka shkruar se partia në pushtet është fatkeqësi që ua humbi shpresat e njerëzve, sipas tij, duke ua prekur direkt “maxhen” e çdo qytetari.

“LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë, për dallim prej partisë në pushtet e cila është fatkeqësi që ua humbi shpresat e njerëzve, duke ua prekur direkt maxhen e çdo qytetari. Nuk ka arritur ta begatojë maxhen, por e ka varfëruar. Mësimi i kësaj klase politike që udhëheq me institucione duhet të jetë se ne që shkaktuam procese e realizuam ëndrra, u mundësuam juve që 24 orë, me më të dashurit tuaj, trup-rojet dhe sejmenët, të gjunjëzoheni para veprave tona, ikonave tona, varreve tona dhe të manifestoni me mjetet dhe mekanizmat që lamë trashëgimi. Dikush ka vdekur për këtë ditë, dikush është në burg e dikush në Kuvend të Republikës dhe institucione”, ka shkruar Haziri.

© SYRI.net

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...