4.6 C
Pec
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Hebrenjtë sonte e shënojnë Vitin e Ri, ja sa vite i ka kalendari i tyre!

Komuniteti hebre e feston vitin e ri të 5783.

Hebraizmi pos racë, është edhe religjion – i pari nga fetë monoteiste.

Për këtë ditë, urim ka pasur edhe kryetari i Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn

“Duke i uruar komunitetit hebre në Islington dhe në mbarë botën një Vit të Ri shumë të lumtur, të shëndetshëm dhe të begatë, 5783”, thuhet në në postimin e tij në Facebook./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...