5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Hedhet shorti i Kupës së Afrikës, yjet e futbollit i mësojnë rivalët

Është hedhur sot shorti i Kupës së Afrikës. Përfaqësueset afrikane i kanë mësuar rivalët e tyre në grupe.

Egjipti që është nikoqir dhe që udhëhiqet nga Salah do të jetë në grupin A me Kongon, Ugandën e Zimbabven.

Grupi F llogaritet më i forti ku bëjnë pjesë, Kameruni, Gana, Benin e Guinea.

Grup i fortë është edhe ai D ku do të përballen Maroku, Bregu i Fildishtë, Afrika e Jugut e Namibia.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...