22.8 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

“Helmeta ushtarake, pllaka antiplumb e këllëfa të pistoletës”, policia tregon se çfarë gjeti në shtëpinë e një të arrestuari në Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit në shtëpinë e një të dyshuari kosovar që është arrestuar më herët, ka gjetur dhe sekuestruar sekuestruar një helmetë ushtarake, dy pllaka antiplumb, tre këllëf të pistoletë dhe një sprej.

Rasti nga policia është hapur si “armëmbajtje pa leje”.

“Leposaviq 09.09.2023 – 20:30. Njësia e Hetuesisë gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit kosovar që ishte arrestuar më herët ka gjetur dhe sekuestruar një helmetë ushtarake, dy pllaka antiplumb, tre këllëf të pistoletë dhe një sprej. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...