13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Hendboll: Kosova shënon fitore ndaj Izraelit

Në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për Euro 2020, përfaqësuesja “A” e Kosovës në hendboll në konkurencë e meshkujve sonte ka fituar ndeshjën kundër Izraelit  me rezultat 27-24.

Ballafaqimi i kthimit me Izraelin zhvillohet më 14 prill në Tel Aviv. Veq këtyre dy kombëtareve në grupin “A” bëjën pjesë edhe dy superfuqit të hendbollit Botëror, Gjermania dhe Polonia./Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...