5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Hendbollistët e elitës sonë me takimet që zhvillohen në këtë fundjavë përmbyllin pjesën e rregullt të garave

Në takimin e parë të javës së 18 që u zhvillua mbrëmë Besa, sikur që edhe ishte pritur ka shënuar fitore bindëse ndaj Samadrexhës me rezultat 41 – 9.

Sonte zhvillohe takimi derbi i kësja jave ku do të ndeshën Prishtina – Kastrioti, përballja fillon prej orës 17.00. Nga takimet te tjera të kësja jave veqojmë edhe duelin në mes Trepçës dhe Vushtrrisë, që zhvillohet sonte prej orës 18.30, e që do të përcoaktoj fatin e këtyre dy skuadrave nëse do të jenë në vazhdim tw kwti kampionati pejsë e Superligës ,,A,, apo e saj ,,B,,

Në dy ballafaqimet të tjera do të ndeshën:Drenica – Zhegra dhe Drita – Vëlaznimi.

Në këtë vikend fillojnë garat e pjesës pranverore në elitën e hendbollit të Kosovës në konkurencën e femrave, skuadrat që rënditen ne pjesën e sipërme të tabelës nuk do të ballafaqohen njëra me tjetrën;

Çiftet rivale të kësaj jave janë, Drita – Shqiponja, Prishtina Vëllaznimi, Vushtrria – Vjosa, Kastrioti – Samadrexha dhe Jusuf Gervalla – Istogu

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...