15.2 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Hidhet poshtë mocioni i mbrojtjes së Pjetër Shalës për rrëzimin e akuzës për vrasje të paligjshme

Gjykata Speciale ka hedhur poshtë mocionin e mbrojtjes së Pjetër Shalës për rrëzimin e akuzës për vrasje të paligjshme (pika 4) në aktakuzë, në bazë të rregullës 130 të Rregullores së Procedurës dhe të Provave të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK).

Ky vendim është marrë nga trupi gjykues i kësaj çështjeje më 15 shtator është bërë e ditur në faqen zyrtare të DhSK-së.

Në këtë mënyrë, gjykimi në këtë çështje do të vazhdojë më 20 shtator në orën 09:30, ku do të nisë paraqitja e provave nga mbrojtja/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...