28.8 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

‘Hidrodrini’: Nga sot fillojnë reduktimet në Pejë, shkak rënia e sasisë dhe keqpërdorimet

Kompania Rajonale e Ujësjellit ‘Hidrodrini’ ka bërë të ditur se nga sot 19 Qershor, fillon aplikimin e reduktimeve, në komunën e Pejës, kjo si pasojë e keqpërdorimeve të shumta të ujit për pije, rritjes së kërkesës për ujë, shkaku i ngritjes së temperaturave dhe rënies së sasisë në burime.

Njoftimi dhe Komunikata e plotë:

‘KRU ‘HIDRODRINI’ Sh.A. – Pejë
Qendra – Pejë

NJOFTIM ME RËNDËSI PËR PEJËN – FILLOJNË REDUKTIMET – ORARI

Si pasojë e keqpërdorimeve të shumta të ujit për pije, rritjes së kërkesës për ujë, shkaku i ngritjes së temperaturave dhe rënies së sasisë në burime, NJOFTOJMË konsumatorët e Pejës, se do të fillohet me reduktimet e ujit për pije në disa zona, nga data 19.06.2024.

Të nderuar konsumatorë, më poshtë e gjeni orarin e Reduktimeve të ujit për komunën e Pejës:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...