15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Hillary Clinton me adresim në Forumin për Gratë, Paqen e Sigurinë që do të mbahet në Prishtinë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka njoftuar se ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, do të marrë pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë i cili do të mbahet në Prishtinë.

Osmani tha se Clinton do të jetë folëse në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

“Kemi nderin e madh që ta kemi Sekretaren e 67-të të ShBA-së, Hillary Clinton, e cila do të na drejtohet neve në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë 2024”, shkroi Osmani. Clinton do të flasë në këtë forumin përmes një videomesazhi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...