18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Hiqen tabelat me shkrime cirilike ne veri, vendosen me shkronja normale dhe në shqip

Ministria e Infrastrukturës së Kosovës ka filluar sot vendosjen e tabelave të komunikacionit me emrat e vendeve në veri të Kosovës. Në to, emrat e vendeve janë të shkruara në dy gjuhë – fillimisht në shqip, pastaj në serbisht.

Këto tabela, i kanë zëvendësuar ato me shkrime cirilike.

Policia e Kosovës i ka siguruar ekipet që lëvizin nga Rudari në Jarinje, deri sa heqin tabelat ekzistuese në vendet ku hasin, raporton mediumi në gjuhën serbe “KoSSev”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...