Aktualitetet

SPORT

Prokurori kërkon arrestimin e Akil Gjakovës për dhunë ndaj bashkëshortes

Policia e Kosovës është autorizuar nga Prokurori i shtetit për arrestimin e xhudistit të njohur kosovar, Akil Gjakova. Ky i fundit të shtunën u denoncua...

Ballkani, Drita e Gjilani fituan – vazhdon gara për titull

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës, ku Ballkani, Drita e Gjilani kanë shënuar fitore. Ballkani e ka mposhtur me...

Kampionati Botëror: Hendbollistet e Kosovës në grup me Francën, Brazilin e Indinë

Është tërhequr shorti për Kampionatin Botëror për hendbollistet e reja (U18) që gjatë gushtit mbahet në Kinë. Kombëtarja e Kosovës është vendosur në grupin D...

Varane do të largohet nga Man Utd

E ardhmja e Raphael Varane në Manchester United duket gjithnjë e më e pasigurt. Mbrojtësi francez është i destinuar të largohet nga klubi në fund...

Java e 29-të e Superligës, sot tre ndeshje interesante

Sot do të zhvillohen tre ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar. Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 29-të të AlbiMall Superligës së Kosovës. Kampioni në...

Klubi i ‘panjohur’ turk synon ta transferojë Luka Modricin

Luka Modric duket i sigurt se do ta përfundojë kohën e tij në Real Madrid këtë verë dhe ofertat e shumta nuk mungojnë. Modric pritet...

KURIOZITETE

- Advertisment -

Muzike

Rajoni

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit: Ministria e Jashtme e Shqipërisë del me njoftim

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka vendosur dy numra telefoni në dispozicion të shqiptarëve që ndodhen në Izrael, teksa vendi po pret një sulm...

Veliaj inspekton punimet në pallatet e reja në Kombinat

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi punimet për projektin transformues në zonën e Kombinatit. Lagjja e re në këtë zonë do të...

Fermerët në Shqipëri në protestë, kërkojnë më shumë mbështetje

Elton Ndoni, blegtor në fshatin Grabian të Divjakës, e zbardhi me qumësht rrugën në rreth-rrotullimin e Savrës në Lushnje të Shqipërisë. Prej datës 1 prill,...

Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t’ua kthejë afrikanëve

Qeveria e Malit të Zi refuzoi të njohë kërkesën në procesin e ndërmjetësimit dhe të kthejë 28 kilogramë gurë gjysmë të çmuar – opal,...

Greqia goditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 05:23 të mëngjesit të së shtunës në ishullin Evia në Greqi, ndërsa...

Botë

Zmbrapset Irani: Iu përgjigjëm sulmit izraelit në zyrat tona në Damask, çështja ka përfunduar – SHBA të rrijë larg

Irani thotë se sulmi i tij ndaj Izraelit është një përgjigje ndaj sulmit të Izraelit ndaj konsullatës iraniane në Damask dhe tha se “çështja...

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit: Ministria e Jashtme e Shqipërisë del me njoftim

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka vendosur dy numra telefoni në dispozicion të shqiptarëve që ndodhen në Izrael, teksa vendi po pret një sulm...

SHBA ka prani të konsiderueshme ushtarake në rajon dhe është zotuar se do të mbrojë Izraelin

Para se Irani të lëshonte dhjetëra dronë drejt Izraelit, Presidenti Joe Biden të premten e bëri të qartë se SHBA do të ndihmonte në...

Irani kërcënon çdo vend që do t’i mundësojë Izraelit të sulmojë nga hapësira e tyre ajrore

Ministri i Mbrojtjes i Iranit, Brig. Gjenerali Mohammad Reza Ashtiani lëshoi një paralajmërim të ashpër për çdo vend që lejon Izraelin të përdorë hapësirën...

Udhëheqësi suprem i Iranit-Izraelit: Keni bërë lëvizje të gabuara, do të ndëshkoheni

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ali Khamenei është zotuar se siç ka thënë ai,  “regjimi keqdashës sionist i Izraelit do të ndëshkohet” pas nisjes së...

Kulturë

Ilir Ikonomi fiton Çmimin “Lumo Skëndo” 2023

Autori, Ilir Ikonomi fiton Çmimin “Lumo Skëndo” 2023 me veprën e tij “Fan Noli -Apostulli” (vol. I). Kështu bëri të ditur ministria e Kulturës e...

Kujtimet e Alexei Navalnyt publikohen në tetor

Kujtimet e shkruara nga lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny para burgimit dhe vdekjes së tij do të publikohet më vonë këtë vit. Aktivisti politik...

Arkeologët në Kroaci: Kemi gjetur një përkrenare ilire, ajo është më shumë se 2500 vjet e vjetër

Katër vjet pas zbulimit fantastik të një helmete ilire 2500 vjeçare nga Zakotoreci i Peljesacit, arkeologët mëngjesin e djeshëm, pothuajse në të njëjtin vend,...

Historike: Bashkia me shumicë arbëreshe në Itali lëshon certifikatën e parë të lindjes në gjuhën shqipe

Bashkia Franscineto ka lëshuar certifikatën e parë të lindjes në gjuhën shqipe. Akti është firmosur nga kryebashkiaku, Angelo Catapano, raporton “Oranews”. Kështu ka bërë të ditur...

Lansohet “Nostalgjia”, hiti i Ermalit dhe Kreshës

Ermal Fejzullahu dhe Mc Kresha kanë bashkuar sërish ‘’forcat’’. Para pak çastesh, ata kanë lansuar këngën e tyre më të re ‘’Nostalgjia’’.Ky nuk është projekti...

SHOWBIZ

Meghan Markle dhe Princi Harry shijuan një puthje pasiononte në një ndeshje bamirësie në Miami të premten – pasi Duka arriti të fitonte në...
- Advertisement -

MË TË FUNDIT

Zmbrapset Irani: Iu përgjigjëm sulmit izraelit në zyrat tona në Damask, çështja ka përfunduar – SHBA të rrijë larg

Irani thotë se sulmi i tij ndaj Izraelit është një përgjigje ndaj sulmit të Izraelit ndaj konsullatës iraniane në Damask dhe tha se “çështja...

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit: Ministria e Jashtme e Shqipërisë del me njoftim

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka vendosur dy numra telefoni në dispozicion të shqiptarëve që ndodhen në Izrael, teksa vendi po pret një sulm...

SHBA ka prani të konsiderueshme ushtarake në rajon dhe është zotuar se do të mbrojë Izraelin

Para se Irani të lëshonte dhjetëra dronë drejt Izraelit, Presidenti Joe Biden të premten e bëri të qartë se SHBA do të ndihmonte në...

Irani kërcënon çdo vend që do t’i mundësojë Izraelit të sulmojë nga hapësira e tyre ajrore

Ministri i Mbrojtjes i Iranit, Brig. Gjenerali Mohammad Reza Ashtiani lëshoi një paralajmërim të ashpër për çdo vend që lejon Izraelin të përdorë hapësirën...

Premtimi i Presidentes për kushte më të mira për ushtarët, ende asgjë konkrete

Paga më të larta, sigurim shëndetësor e spital ku do të trajtohen u pati premtuar presidentja Vjosa Osmani ushtarëve, në fund të vitit të...

Udhëheqësi suprem i Iranit-Izraelit: Keni bërë lëvizje të gabuara, do të ndëshkoheni

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ali Khamenei është zotuar se siç ka thënë ai,  “regjimi keqdashës sionist i Izraelit do të ndëshkohet” pas nisjes së...

Analistët politikë mirëpresin largimin e Lajcakut, presin një figurë tjetër më të angazhuar

I dërguari i posaçëm për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, pas katër vitesh do të largohet nga kjo detyrë, dhe pritet të...

Mbretëria e Bashkuar e dënon sulmin e Iranit, thotë se do ta mbrojë Izraelin dhe partnerët rajonalë

Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të postuar në...

Izraeli thotë se Irani ka lëshuar edhe qindra raketa kryqëzore, në Tel Aviv mblidhet kabineti i luftës

Izraeli ka vlerësuar se Irani ka lëshuar më shumë se 100 dronë, sipas një zyrtari ushtarak izraelit. Sipas raporteve të mediave izraelite, Irani gjithashtu lëshoi...

Iraku dhe Jordania mbyllin hapësirën ajrore

Iraku ka njoftuar se do ta mbyllë hapësirën ajrore të vendit përkohësisht. Autoriteti i Aviacionit Civil i Irakut njoftoi të shtunën se hapësira ajrore e...

MË TË SHIKUARAT

Rrjetet Sociale

13,388FansaPëlqeje
656NdjekësitNdjek
5NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...