15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

“Homoseksualizmi është sëmundje, degjenerim, shfrenim” – Gëzim Kelmendi përballë Vullnet Krasniqit

Duke u diskutuar për premtimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që do të merret personalisht që të mundësohet shumica për të kaluar Kodi Civil që përfshinë edhe regjistrimin e bashkësive civile ndërmjet personave me gjini të njëjtë.

Për këtë çështje kanë debatuar kryetari i Partisë FJALA, Gëzim Kelmendi dhe gazetari Vullnet Krasniqi. Gazetari Krasniqi tha se ai është për të drejtat e njeriut, pa dallim.

“Unë jam edhe pro shamisë, por edhe pro martesave të komunitetit LGBT”, tha Krasniqi. Por Kelmendi tha se homoseksualizmi është degjenerim. “Homoseksualizmi është sëmundje, degjenerim, shfrenim”, ka thënë Kelmendi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...